Panevėžiečiai


Pradžia Panevėžio naujienos VRK baigė tvirtinti savivaldos rinkimų rezultatus
VRK baigė tvirtinti savivaldos rinkimų rezultatus PDF Spausdinti Email
Vartotojo vertinimas: / 0
BlogiausiasGeriausias 
Pirmadienis, 23 Kovas 2015 07:31

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) baigė tvirtinti savivaldos rinkimų rezultatus - sekmadienį patvirtinti savivaldybių tarybų ir tiesioginių merų rinkimų rezultatai 37 savivaldybėse. Širvintų savivaldybėje patvirtinti tik rezultatai į savivaldybės tarybą, nenustatant, kad išrinktas meras.

Rinkimų rezultatai Varėnoje patvirtinti šeštadienį.

Rezultatai devyniolikoje savivaldybių, kur meras išrinktas per pirmąjį turą, patvirtinti prieš dvi savaites. Tokiu būdu savivaldos rinkimai baigti 57 savivaldybėse. Trijose panaikinti visi rinkimų rezultatai arba iš dalies.

Rezultatai dėl išrinktų tarybų ir merų sekmadienį patvirtinti Akmenės, Alytaus, Anykščių, Biržų rajonuose, Elektrėnuose, Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių rajonuose, Kalvarijoje, Kauno mieste, Kazlų Rūdoje, Kelmės, Kėdainių rajonuose, Klaipėdos mieste ir Klaipėdos rajone, Kretingos, Kupiškio, Mažeikių, Pakruojo, Panevėžio miesto, Plungės, Prienų, Radviliškio, Raseinių, Rokiškio, Skuodo, Šakių rajonuose, Šiaulių mieste ir rajone, Šilalės, Švenčionių, Tauragės, Telšių, Ukmergės rajonuose, Vilniaus mieste, Visagino ir Zarasų rajono savivaldybėse.

Jurbarko policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimai papirktų maždaug 30-ties rinkėjų. Šią informaciją VRK pateikė jos narys Julius Jasaitis. VRK nusprendė rinkimų rezultatus Jurbarko savivaldybėje tvirtinti, bet pasiliko teisę grįžti prie svarstymo, kai paaiškės ikiteisminio tyrimo išvados.

Ikiteisminiai tyrimai dėl galimo rinkimų tvarkos pažeidimo taip pat atliekami Elektrėnuose, Joniškyje (nustatyti penki įtariamieji). Dėl rinkėjų papirkinėjimo Kalvarijoje jau priimtas teismo baudžiamasis įsakymas, o išrinktas į tarybą politikas neteko mandato. VRK posėdyje buvo atkreiptas dėmesys į balsavimą senelių namuose Prienuose, kur senyvo amžiaus žmonės galimai balsuoja vien su įstaigos vadove susijusius kandidatus. Kai kurie nariai konstatavo, kad tai jau yra įsisenėjusi problema.

Vienas ikiteisminis tyrimas yra pradėtas ir Šilalėje - pirminiais duomenimis, vienas asmuo pas kitą prašė paskolinti pinigų. Tas, iš kurio buvo prašoma paskolinti pinigų, rinkėjui pasakė, kad paskolins, tačiau reikės balsuoti už tam tikrą kandidatą.

„Mes esame susipažinę su kai kuriais tyrimais, kai kurie yra keliantys abejonę. (...). Yra kiti, kur sprendimai mums iki galo nėra aiškūs. Mes svarstėm - ką darysim tokiu atveju, jeigu paaiškėtų, kad yra tokio tipo pažeidimų, kai yra sąsajų su kandidatu ar kandidatų sąrašu.Sutarėm, kad trečiadienį posėdyje turėtume dar kartą grįšti prieš šių klausimų, jeigu reikės, vėliau - iki pirmojo tarybos posėdžio, kad spręsti dėl tarybos narių išrinkimo teisėtumo, jeigu gautume medžiagą, kad jie išrinkti pažeidžiant rinkimų įstatymą“, - po posėdžio žurnalistams sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Šeštadienį dėl šiurkščių pažeidimų VRK anuliavo savivaldybių tarybų ir mero rinkimų rezultatus Šilutėje, Širvintose - mero rinkimų rezultatus, o Trakų rajone rinkimų rezultatai nepripažinti jau po pirmojo turo.

Šiose savivaldybėse birželį bus rengiami pakartotiniai rinkimai.

Pirmųjų tiesioginių merų rinkimų laimėtojai - socialdemokratai, jų atstovai vadovaus šešiolikoje savivaldybių. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai merų rinkimus laimėjo vienuolikoje savivaldybių, Liberalų sąjūdis - devyniose.

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) merus turės penkiose savivaldybėse, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga - keturiose, partija „Tvarka ir teisingumas“ ir Darbo partija turės po du merus, Lietuvos lenkų rinkimų  akcija - du. Visuomeninių  rinkimų komitetų kelti kandidai merų rinkimus laimėjo keturiose savivaldybėse, Jurbarke laimėjo save išsikėlęs kandidatas. Biržams vadovaus Respublikonų partijos atstovas.

Daugiausiai mandatų - 359 - savivaldybių tarybose turės Socialdemokratų partija, konservatoriai - 253, nedaug nuo jų mandatų skaičiumi atsilieka liberalai - 217. „Darbiečiai“ gavo 148 mandatų, šiek tiek mažiau už juos - 140 - Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, partija „Tvarka ir teisingumas“ laimėjo 82 mandatus, Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija „Valdemaro Tomaševskio blokas“ - 62, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) - 57. Visuomeniniai rinkimų komitetai per visą Lietuvą iškovojo 118 mandatų.

 
Share on Myspace

 

 

Skelbimai

Agne  (869153814)
Parduodame dali namo,Kedainiu r.,Krakiu mstl.,Nau... [daugiau]
POSKUTE  (+37098765430)
Turite problemu finansavima? Baigti visus savo s... [daugiau]
Peridot 
Greita paskola Ar jums reikia skubios paskolos? ... [daugiau]
Arunas  (+37060405523)
Gaminu dujine ir elektrine šakočiu kepimo įran... [daugiau]
valius  (+37067099923)
parduodu naujas vietines signalizacijas pastatui ... [daugiau]
POSKUTE  (+37098765430)
Turite problemu finansavima? Baigti visus savo s... [daugiau]
Luiz  (+37080975645)
Ne daugiau rupesciu. Aš siulau jums kredito form... [daugiau]
sergej  (+37068772613)
pirksiu tekinimo instrumentus.graštus, frezus, d... [daugiau]
sergej  (+37068772613)
pirksiu, naujos rusiskos krovininius auto dalys z... [daugiau]
Reikia  (860050445)
Nebrangiai perku namą ar jo dalį Panevėžyje. ... [daugiau]
POSKUTE  (+37098765430)
Turite problemu finansavima? Baigti visus savo s... [daugiau]
paskolos  (+37079856435)
Aš pasiulyti savo paslaugas paskolas 1.000 € i... [daugiau]
Ligita  (+37067663590)
Dovanoju keturių durų spintą,tamsi lakuota su ... [daugiau]
Daina  (860398424)
Dovanojami 3 negrynaveisliai 5 savaičių šuniuk... [daugiau]
Kačiukai  (868821457)
Kačiukai 3 gražūs, gimę per Velykas, moka val... [daugiau]
phelipe  (+37089567876)
Aš siulau jums kredito formu, pradedant nuo 1.0... [daugiau]
phelipe  (+37089086745)
Aš siulau jums kredito formu, pradedant nuo 1.0... [daugiau]
phelipe  (+37080967456)
Aš siulau jums kredito formu, pradedant nuo 1.0... [daugiau]
POSKUTE  (+37098765430)
Turite problemu finansavima? Baigti visus savo s... [daugiau]
tadas  (867670229)
KAPINIU PRIEZIUROS DARBAI, TRINKELIU KLOJIMAS, BO... [daugiau]

Dienos klausimas

Sporto mokyklai renkame vardą. Kaip jūsų nuomone turėtų vadintis ši mokykla?
 

Orai

Orai, orų prognozė Panevėžyje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Rekomenduojame

 
 
 

Partneriai

 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 

renginių Anonsai


Tausokite gamtą

Foto galerijos


Redakcija

Parašykite mums